GRUPPTRÄNINGSSCHEMA

Här kan ni se gruppträningschemat för dem olika anläggningarna.

Anläggningen i Dalby är ett Express gym och har ingen gruppträning.

Skrolla ner för information om hur man loggar in i bokningsappen eller på hemsidan samt viktig information om gruppträningen och dina bokningar.

Hjärup

HÖSTSCHEMA HJÄRUP 3/9-16/12 2018

Med reservation för ändringar

Måndag

09.30 LatinBeats + Styrka 75 – (senioranpassat)– Andrea

17.00 BODYPUMP – Catarina

17.45 U-CROSS 45 – Sahra

18.10 CXWORX 30 – Lisa

18.50 BODYCOMBAT – Paula

18.45 CYKEL 60 – Sahra

20.00 BODYBALANCE – Tina

Tisdag

06.45 CYKEL 45 – Maria

17.30 YOGA Vinyasa 75 – Louise H

18.00 U-Cross 60 — Niklas

19.10 BODYSTEP — Susanne R

Onsdag

09.30 Tabata 45 -(senioranpassat) – Milla

10.30  U-Cross Mammabebis 45 – Milla

19.00 U-CROSS 45 – Helene

19.00 SH´BAM 45 – Andrea

20.00 BODYBALANCE – Li

Torsdag

19.00 U-CROSS 45 – Tina

18.35 BODYPUMP – Frauke

18.50 CYKEL 45 – MarieLouise

Fredag

06.45 BODYPUMP 45 – Catarina

Lördag 

09.00 BODYPUMP – Catarina

10.05 SHBAM 45 – Gabriella

10.10 CYKEL 60 – Jörgen

Söndag

16.00 Yoga 75 — Karen

17.00 U-CROSS 45  – Jens

17.50 Cykel 45 — Ove

Staffanstorp

HÖSTSCHEMA STAFFANSTORP 3/9-12/16 2018

Med reservation för ändringar.

Måndag
09.30 CIRKELTRÄNING 60 – Louise
18.00 CYKEL 45 – Pia
19.00 HIT 30 – Pia
19.35 GRIT PLYO – Emilia
19.40 ShBam 45 – Camilla

Tisdag
06.30 CXWORX – Susanne R
10.00 MAMMA BEBIS 45 – Louise
17.30 BODYATTACK – Emilia
18.00 U-CROSS – Veronica
18.40 BODYPUMP – Frauke
19.50 BODYBALANCE – Ida

Onsdag
06.30 BODY PUMP 45 – Susanne R
09.30 CIRKELTRÄNING 60 – Louise
17.30 BOOTY & CORE 45 – Lovisa
18.25 BODYCOMBAT – Magdalena
19.35 YOGA – Susanne N
19.55 BODYSTEP – Frauke

Torsdag
10.00 DANSMIX – Louise
17.30 GRIT PLYO – Susanne R
18.10 CXWORX – Susanne R
18.45 ZUMBA FITNESS – Louise
19.00 U-CROSS Evelina
19.40 CYKEL 60 – Jane-Ellen

Fredag
06.30 CYKEL 45 – Lisa/Maria/Susanne R
09.30 TABATA 45 – Louise
16.00 BODYPUMP – Susanne R
17.15 BODYCOMBAT – Elke

Lördag
08.25 BODYBALANCE – Evelina
09.20 HIT 45 – Jane-Ellen/Evelina
10.15 CYKEL 45 – Camilla

Söndag
10.00 BODYPUMP – Elke
15.20 GRIT CARDIO – Susanne R
15.55 CX WORX – Susanne R
16.30 BODYSTEP – Li
17.40 KICK N BOX – Pia

Bara

HÖSTSCHEMA BARA 3/9-16/12 2018

Med reservation för ändringar.

Måndag

09.30 Senior 60 – Tove

17.30 U-CROSS 45 – Jens

Tisdag

10.00 U-cross 45 Senior – Christina

17.30  STEP 45 – Jenny G

18.25  CYKEL 60 – Jenny F

19.35 HIT TABATA 30 – Per E

Onsdag

17.45 ZUMBA — Julia

17.45 U-CROSS 45 – Per T

18.40 CYKEL STYRKA 75 – Jennie

Torsdag

17.45 Skivstång 45 – Milla

18.40 BOX 45 – Milla

19.40 YOGA — Tove

Fredag

10.00 U-CROSS 45 Senior – Christina

Lördag

09.15 CYKEL 45 – Sabina/Jennie A/Jenny G

10.05 Cirkelträning 30 – Sabina/Jennie A/Jenny G

Söndag

16.00 Cirkelgym (i gymmet)- Per E

INLOGGNING VIA APPEN ELLER HEMSIDAN

Användarnamn: Ditt femsiffriga kortnummer
Lösenord: Dina 8 första siffror i ditt personnummer (ex 19831216)
AnvändarID till Appen är 1512 eller 1174.​​

”Bokningsappen” från Pastelldata

VIKTIGT ATT TÄNKA PÅ

• Bokning sker på hemsidan, i appen eller via receptionen.

• Bokning krävs för att garantera en plats.

• Om du inte har prickat av din plats 5 min innan klassens start förlorar du din bokning och får boka om som drop in i mån om plats.

• En klass kan komma att ställas in vid 0 bokade deltagare.

• Boknings- och avbokningsstopp är en timme innan klassen börjar, men du kan alltid kontakta receptionen om du vill boka sista timmen eller akut måste avboka.

• Är du bokad på reservplats blir du automatiskt bokad på klassen, t.o.m 60 min innan klassens start, när avbokningar sker. Du får då en bekräftelse på detta via mail.

• Vid ej avbokad klass från du ett mail och en varning, tredje gången får du en bokningsspärr som löses upp mot en avgift på 150 kr.